Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

NOCLEGI KWATERA MYŚLIWSKA

NOCLEGI KWATERA MYŚLIWSKA

Informujemy, że w związku z trwającą procedurą wyłonienia dzierżawcy "Kwatery Myśliwskiej"  w Łęsku wstrzymuje się, aż do odwołania, możliwość korzystania z niej.

"Ten piękny dom cały w kwiatach to leśniczówka Łęsko.

Dom stojący na skraju rozległych łąk tuż przy Inie.

A w nim szesnaście miejsc noclegowych.

Pokoje pachnące lasem, który zagląda prawie do okien.

Z łazienkami ze światłem słońca wędrującym po ścianach.

Na piętrze sala kominkowa.

Na parterze jadalnia, piękne meble,

poroża jeleni na ścianach

i wszechobecne malarstwo malarza Wacka Jagielskiego.

Z kuchni wymykają się zapachy rewelacyjnych potraw.

A wokoło las. Drogi dla rowerów,

ścieżki, po których można godzinami wędrować.

Wieczory można spędzać przy ognisku.

Zapraszamy na odpoczynek, grzyby i do pracy twórczej,

dla której leśniczówka jest idealnym miejscem"

- Zbigniew Smoczek

  

Kwatera Myśliwska „Łęsko"

Łęsko 1

72-100 Goleniów

 

Zarówno leśniczówka jak i jej otoczenie czynią ją idealnym miejscem do wypoczynku i dają możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą dla wszystkich miłośników przyrody i lasu – tych aktywnych i mniej aktywnych.

 

16 miejsc noclegowych

 

Większość pokoi na I piętrze ma własną łazienkę stwarzając lepszy komfort dla użytkowników kwatery myśliwskiej. Łącznie na pierwszym piętrze znajduje się 12 miejsc noclegowych z czego 10 o wysokim standardzie (3 dwuosobowe pokoje, 1 pokój trzyosobowy z łazienkami,1 pokój jednoosobowy z łazienką i 1 pokój dwuosobowy z łazienką ogólnodostępną usytuowaną na korytarzu). Na tym piętrze znajduje się również pokój klubowy z kominkiem i TV SAT, lodówką.

Na II piętrze znajdują się 2 pokoje 2-osobowe z jedną łazienką.

Na parterze znajdują się 2 jadalnie oraz kuchnia.

    

Cennik za korzystanie z pokoi noclegowych:

1.      Pokój 1 osobowy 50,00 zł brutto za dobę (46,30 netto),

2.      Pokój 2 osobowy (łazienka wspólna) 80,00 zł brutto za dobę (74,07 netto),

3.      Pokój 2 osobowy 90,00 zł brutto za dobę (83,33 netto),

4.      Pokój 2 osobowy do pojedynczego wykorzystania 55,00 brutto za dobę (50,93 netto),

5.      Pokój 3 osobowy 120,00 zł brutto za dobę (111,11 netto).

 

W Kwaterze Myśliwskiej „Łęsko" można również korzystać z wyżywienia przygotowywanego na miejscu.

Cennik za wyżywienie:

1.      Śniadanie 15,00 zł brutto (13,89 netto),

2.      Obiad 25,00 zł brutto (23,15 netto),

3.      Obiadokolacja 30,00 zł brutto (27,78 netto),

4.      Kolacja 15,00 zł brutto (13,89 netto).

Na specjalne zamówienie klienta może być zorganizowany uroczysty posiłek (obiad, kolacja) lub impreza okolicznościowa, wówczas ceny menu będą ustalane w drodze negocjacji.

 

Istnieje możliwość wynajęcia wiaty turystycznej, chatki „Flisackiej" usytuowanych obok siedziby Kwatery Myśliwskiej „Łęsko"

Ceny wynajmu obiektów: 

  1. Wiata turystyczna, chatka „Flisacka" – 147,60 zł brutto (120 zł netto) – cena obejmuje rezerwację miejsca, dostarczenie 0,5 mp drewna na ognisko oraz godzinę najmu, każda kolejna godzina najmu obiektu – 36,90 zł brutto( 30 zł netto),
  2. W przypadku najmu wiaty turystycznej wraz z możliwością korzystania z elektryczności ustala się stawkę za energię elektryczną – 24,60 brutto (20 zł netto).

  

Rezerwacji pokoi, wyżywienia w Kwaterze Myśliwskiej "Łęsko" oraz wiaty i chatki można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 pod nr tel. 91-431-21-24, e-mail: kliniska@szczecin.lasy.gov.pl

Każdą rezerwację (telefoniczną) należy potwierdzić pisemnie (elektronicznie) przed planowanym przyjazdem określając termin pobytu, osobę odpowiedzialną wraz z adresem, ilość osób, rodzaje pokoi, zakres wyżywienia (druk rezerwacji w materiałach do pobrania)

 

Serdecznie zapraszamy!