Aktualności Aktualności

Powrót

Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej

Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej

W ostatnią sobotę września, w Nadleśnictwie Kliniska, miała miejsce już 7 edycja Wielkiego Grzybobrania oraz Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

               Jako pierwsi, z leśnymi duktami zmierzyli się biegacze, którzy mieli do przebiegnięcia jeden  z trzech dystansów – maratonu, półmaratonu oraz ćwierćmaratonu. 202 kobiet i mężczyzn z różnych klubów rywalizowało w licznych kategoriach.

Trwa pełnia sezonu grzybowego, dlatego również miłośnicy grzybobrania stawili się na starcie konkursu całymi rodzinami i z koszykami przygotowanymi na obfite zbiory. Do udziału w grzybobraniu zgłosiły się 33 zespoły, które łącznie uzbierały niemal 220 kg grzybów. Rekordziści przynieśli do zważenia blisko 30 kg grzybów, jednak równie mocno jak pełne kosze, uczestników cieszyła możliwość spacerowania po lesie przy pięknej pogodzie.

Na grzybiarzy, biegaczy, zaproszonych gości oraz wszystkich chcących wziąć udział w wydarzeniu, czekały liczne gry i zabawy. Pracownicy Nadleśnictwa Kliniska przygotowali oraz obsługiwali stoisko z leśnymi zagadkami, jak również Kancelarię Leśniczego, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci mogli się dowiedzieć wielu interesujących faktów na temat pracy leśników oraz życia lasu. Uczestnikom imprezy czas umilał m.in. występ artystyczny zespołu ludowego Stepniczanie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje strzelania z łuku przygotowane przez prawdziwych pasjonatów tego sportu, jak również pokaz kulinarny szefa kuchni Hotelu Radisson Blu Pana Pawła Szatkowskiego.

Sądząc po zadowolonych minach dzieci i dorosłych oraz licznych ciepłych słowach, impreza spełniła wszelkie oczekiwania. Do zobaczenia podczas następnej edycji Wielkiego Grzybobrania i Maratonu Puszczy Goleniowskiej!

 

Tekst: K. Cackowska

Fot. M.Rył


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

noclegi pogorzelica