Aktualności Aktualności

Powrót

Święto Zachodniopomorskiej Policji

Święto Zachodniopomorskiej Policji

W Stargardzie, dnia 25.07.2018r. swoje święto obchodziła Zachodniopomorska Policja.

Uroczystości zapoczątkowane zostały przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, gdzie posadzono dąb i ustawiono tablicę upamiętniającą ofiarę NKWD, starszego przodownika policji państwowej Juliana Onyszkiewicza, którego zamordowano w Bykowni w 1940r. Sadzonkę dębu dostarczyło Nadleśnictwo Kliniska.

          Następnie uroczystości przeniosły się do stargardzkiej kolegiaty, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Zachodniopomorskiej Policji.

          Zwieńczeniem dnia były uroczystości odbywające się na Rynku Staromiejskim, na którym w podniosłej atmosferze przy udziale znamienitych gości, wśród których byli m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, przedstawiciele administracji państwowej oraz samorządowej, a także innych służb mundurowych, odznaczono zasłużonych funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Policji, przekazano sztandar KPP Stargard oraz nowe radiowozy.

          Podczas zorganizowanego Święta Policji nie zabrakło stoisk, na których w słonecznej i wakacyjnej atmosferze swoją pracę i wykorzystywany sprzęt prezentowały różne służby – mundurowe i nie tylko. Lasy Państwowe reprezentowało Nadleśnictwo Kliniska ze swoimi stanowiskami: edukacyjno-promocyjnym oraz stanowiskiem Straży Leśnej, które  cieszyły się dużym  zainteresowaniem.

Za wspólne świętowanie dziękujemy, a funkcjonariuszom służącym  w Zachodniopomorskiej Policji życzymy spokojnej pracy i samych sukcesów.

 

Tekst: Bartosz Kochanowski


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

noclegi pogorzelica