Aktualności Aktualności

Powrót

Akcja #sprzątaMY

Akcja #sprzątaMY

W dniu 20.09.2019 r. Leśnicy z Nadleśnictwa Kliniska, wraz z Pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie uczestniczyli w akcji #sprzątaMY. Akcja zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i ma charakter ogólnopolski.

SprzątaMY rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 w lesie przy Szkole Podstawowej nr 39 ulicy Kablowej.  W akcji uczestniczyło 16 osób i trwało do godziny 12. Zebrano około 5m3  w tym telewizor, materiały budowlane i śmieci spożywcze!

Mimo regularnego sprzątania lasów Nadleśnictwa Kliniska, kolejne śmieci ciągle do nich trafiają.        W zeszłym roku leśnicy wywieźli z lasów w całej Polsce zebrali 109 tys. m sześc. śmieci, które mogłyby się zmieścić w tysiącu wagonów kolejowych. Lasy Państwowe na sprzątanie lasów wydają rocznie ok. 20 mln zł.

Ponadto pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.  

 

Tekst: Filip Sojka

Foto: Adriana Lipka


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

noclegi pogorzelica