Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szlakiem Cysterskim przez mostek na rzece Płoni

Szlakiem Cysterskim przez mostek na rzece Płoni

W dniu 09 listopada br. na rzece Płoni, przy autostradzie otwarto drewniany mostek – przeprawę pieszo-rowerową nad zakolem rzeki Płoni. Mostek jest jednym z etapów tworzenia Historycznego Szlaku Cysterskiego Kołbacz-Dąbie. Trasa Historycznego Szlaku Cysterskiego przebiega przez urokliwe tereny Nadleśnictwa Kliniska. Partnerem wiodącym przy tworzeniu Szlaku Cysterskiego jest Stowarzyszenie Miłośników Dąbia i okolic – STOMIDO działające w Międzygminnym Porozumieniu na rzecz rewitalizacji Doliny rzeki Płoni.