Asset Publisher Asset Publisher

Lasy Niepaństwowe

Na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Kliniska znajdują się lasy innych własności, niestanowiące własności Skarbu Państwa. Nadzór nad gospodarką w tych lasach podlega bezpośrednio pod właściwe terytorialnie Starostwa Powiatowe. Zadania z zakresu gospodarki leśnej prowadzone są w nich w oparciu o Inwentaryzacje Stanu Lasu (lasy o łącznej powierzchni w jednym kompleksie do 10 ha) oraz Uproszczone Plany Urządzenia Lasu (lasy  o łącznej powierzchni w jednym kompleksie powyżej 10 ha).

Lasy niepaństwowe podlegają Starostom następujących powiatów: Miasto Szczecin, Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Starostwo Powiatowe w Goleniowie.

Nadleśnictwo zgodnie z zapisami zawartymi w Ustawie o Lasach sprawuje funkcje doradczą dla właścicieli lasów, opiniodawczą do sporządzanych Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu oraz sporządzanie planów zalesień w ramach PROW.

Od roku 2017, Nadleśnictwo Kliniska sprawuje nadzór nad lasami niepaństwowymi położonymi w zasięgu Starostwa Goleniów.  W nadzorze jest 79,33 ha. Pełniony nadzór opiera się na artykułach 7,8,9,13,14a Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku.

Tekst: A. Jakubowska

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„ 1000 drzew na minutę ”

„ 1000 drzew na minutę ”

W ramach akcji edukacyjno-promocyjnej  „1000 drzew na minutę" w Nadleśnictwie Kliniska w dniu 13 kwietnia 2017 roku odbyło się sadzenie lasu. W leśnictwie Załom w oddziale 325l  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, społeczności lokalnej,  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Państwowej i  Ochotniczej  Straży Pożarnej,   wraz z pracownikami  Lasów Państwowych posadzili około 1000 sadzonek dęba.  Sadzenie trwało trochę dłużej niż symboliczna minuta ale w przyjaznej atmosferze. Mimo padającego deszczu uczestnicy akcji solidnie podeszli do pracy i bardzo starannie, dokładnie sadzili sadzonki dęba wyhodowane w Szkółce Gospodarczej w Sownie. Humory dopisywały uczestnikom a  po zakończonej pracy można było zregenerować siły i podsuszyć mokre ubranie przy ognisku rozpalonym w „ Zielonej Sali ". Za kilka tygodni będzie można w czasie spaceru po lesie obejrzeć zielone drzewka -  efekty naszej wspólnej pracy.    

 Tekst: Jacek Sidorko